Elon Musk hatalmas összeget tolt Donald Trump kampányába
Musk az egyedüli adományozója annak a szervezetnek, amely a csatatérállamok Trump-szavazóit próbálja mozgózítani.
Musk az egyedüli adományozója annak a szervezetnek, amely a csatatérállamok Trump-szavazóit próbálja mozgózítani.
240 milliárd dolláros összvagyonával azért Musk így is a leggazdagabb ember a világon.
Nemcsak egy kormány és pedálok nélküli taxit, hanem egy buszt is bemutatott Elon Musk.
A brazil Legfelsőbb Bíróság keddi közlése szerint az X minden olyan kérést teljesített, amit a bíróság korábban kifogásolt a platform működését illetően, ezért a szolgáltatók feloldhatják az oldal tilalmát.
Trump és Musk azt állítják: a kisember, és főleg az „elfeledettek”, valamint a kisemmizettek nevében szólnak. Valamint azzal etetik az átlagszavazót, hogy sötét erők összeesküdnek ellenük. Többek közt ezeket fejti ki kommentárjában Tom Nichols, a haditengerészet akadémiájának volt tanára.
Orbán Viktor nagy rajongójával, Tucker Carlsonnal ült le beszélgetni a Tesla-vezér. Nem volt benne köszönet.
Will Smith „I, Robot” filmjének utalásával és sejtelmes grafikával fokozza az érdeklődést Elon Musk.
A „Szaharov-díj a gondolatszabadságért” az Európai Unió által ilyen téren adható legmagasabb szintű elismerés, amelyet első alkalommal 1988-ban ítéltek oda Nelson Mandelának és Anatolij Marcsenkónak. A díjjal olyan személyeket, csoportokat és szervezeteket ismernek el, akik/amelyek kiemelkedő módon járultak hozzá a gondolatszabadság védelméhez.
A volt köztársasági elnök arra szeretné rávenni a világ leggazdagabb emberét, hogy támogassa nemrég létrehozott civil szervezetét, az X-Y Worldwide-ot.
Az üzletember három hétig dacolt a brazil legfelsőbb bíróság döntésével: „a szólásszabadság védelmében” nem volt hajlandó kiiktatni azokat a csatornákat, amelyek Brazília szerint veszélyeztették a helyi demokráciát. Aztán a brazilok elkezdtek átszokni az X-rivális Threadsre, Musknak pedig a jelek szerint már nem volt olyan fontos a szólásszabadság.
A Szaharov-díjat olyanok kapták korábban, mint Nelson Mandela vagy Alekszej Navalnij.
A tettekre sarkalló erőszakos szavak kampánybeli szerepére irányult a figyelem, miután egy második merénylő is le akarta lőni Donald Trumpot, aki a Kamala Harrisszel folytatott tévévitájában az illegális bevándorlókkal szemben szította az indulatokat.
A brazil telekommunikációs szövetsége elnöke, Basilio Perez szerint nehéz lesz ismét tiltani Brazíliában az X-et, mert a Cloudflare blokkolása olyan, mintha a fél internetet letiltanák a brazil felhasználóknak.
Az amerikai gyógyszerészeti hatóság szerint a Neuralink új chipje, a Blindsight egy „áttörést jelentő eszköz”, ám Elon Musk állításait a vakság gyógyításáról egyelőre nem szabad készpénznek venni.
Kamala Harrisnek nincs gyereke, macskája annál inkább! És ahogyan nevet! Mi ez az őrület az amerikai választási kampányban Taylor Swift, Elon Musk és Trump között a macskás nőkről és Harris nevetéséről? A magyarázathoz szociológus szerzőnk történészi segítséggel jó messzire visszatekint az időben.
A globális szólásszabadság kontra álhírirtás vita új helyszínen folytatódik. Az ausztrál jogszabály több moderációt ír elő, Musk nem ért egyet.
Elegánsnak nem mondható posztban szállt bele az énekesnőbe a milliárdos, aki minden jel szerint nehezményezi, hogy Donald Trump elvesztette a swiftie-ket.
Már 2026-ban a Marsra küldené az első üres Starship űrhajót a SpaceX, hogy így tesztelje a hosszú út során. Már ez is igen optimista tervnek tűnik, nem is beszélve arról, hogy négy éven belül ember is indulna a vörös bolygóra.
Az új-mexikói White Sands tesztterületen landolt a Boeing űrkapszulája.
Giorgia Meloni a Global Citizen díjat Elon Musktól veszi majd át, de talán nem ez lesz a legfontosabb találkozójuk: egy zárt ajtós megbeszélgetést is terveznek az olasz űr- és mesterséges intelligencia ágazatba történő befektetési lehetőségekről. Olaszország 2026-ig 7,3 milliárd eurós beruházást tervez az űriparban.